A A A
  • Elizka - prawie 5 miesięcy
    Elizka - prawie 5 miesięcy

De Bliss Elizaveta

 

Importowana z Ukrainy

ur.: 28.09.2011

kolor: blue mink (a 32)

ojciec: Baby Rah Fearless

matka: Grand Oray Hazy

grupa krwi: A

 

Elizka bo tak wołamy na nią w domu znalazła się u mnie zupełnie przypadkowo. Taką koteczkę można tylko poszukiwać i pozostają jedynie marzenia.

 

Dziewczynkę niebieskiego solida minka poszukiwałam od dwóch lat. Ale koteczki na fotografiach, które wpadały mi w oko były pozostawione w hodowli albo dziwnym trafem były już sprzedane.

 

 

Oglądałam wszystkie dziewczynki, pisałam, rozmawiałam i myślałam, że ten szczęśliwy dzień nigdy nie nadejdzie. Aż któregoś dnia Daria z ukraińskiej hodowli w korespondencji pochwaliła się swoją dziewczynką, którą postanowiła pozostawić u siebie. Malutka nie była na sprzedaż.

Nie było łatwo. Dużo wody upłynęło i dużo słów wypowiedziałyśmy zanim Daria uległa moim argumentom i czarowi osobistemu.

 

Nadszedł ten upragniony dzień i 9 lutego 2012 r.na lotnisku w Warszawie ujrzałam niebieskooką dziewczynkę. Rzeczywiście koteczka była super wychowana i rozpieszczona do granic możliwości.

 

Elizka bardzo szybko się zadomowiła. Nie bała się niczego i nie miała żadnych zahamowań.

 

Najbardziej ze wszystkiego malutka kocha ręce. Wtula się w ramiona obejmując swoimi małymi łapkami szyję. Wygląda to tak jakby chciała się złapać i trzymać ze wszystkich sił aby nikt jej nie oderwał na siłę. Przy tym tak głośno mruczy, że aż jest niemożliwe aby z tak małej osóbki wydobywał się tak donośny ton. Gdy  jej coś nie odpowiada to krzyczy jakby działa się jej wielka krzywda. W ten sposób nabiera mnie i wymusza pewne zachowania.

 

Reszta kociej bandy bardzo szybko ją zaakceptowała i pozwalają jej na wiele więcej jak bym sama chciała.

 

Czasami myślę, że Elizka jest na tyle inteligentna, że swoim zachowaniem steruje nami wszystkimi.

 

Data-Miejsce / Ocena / Sędzia

2012.03.10. Wałbrzych / Ex 1, NOM BIS (3-6 miesięcy) / Mr. Martin Kabina, CZ

2012.03.11. Wałbrzych / Ex 1, NOM BIS, BIV (3-6 miesięcy) / Mrs. Satu Hamalainen, FI

 

 

10.09.2012