A A A
  • kotka Nela
    kotka Nela
  • kotka Nela
    kotka Nela

O hodowli

DOM SZCZĘŚLIWYCH KOTÓW

Niemal założyć się jestem gotów,
bo wątpliwości moich to nie budzi,
że gdzie jest dom szczęśliwych kotów,
tam jest i dom szczęśliwych ludzi.
(Franciszek Klimek)

 

Sama już nie pamiętam kiedy rozpoczęła się moja przygoda z kotami. Na początku zjawiała się u mnie przepiękna szylkretowa persica Kleopatra. Była dumną kotką kroczącą zawsze do przodu nie oglądając się na domowników. Odchodząc zabrała moje serce i pozostawiła pustkę. Powiedziałam sobie – nigdy więcej!

 

Po pół roku rozpaczy podjęłam decyzję o zakupie prawdziwego stwora. Zawsze podziwiałam golasy i dlatego postanowiłam spełnić swoje marzenie. Wszyscy znajomi, których wtajemniczyłam w swój plan odradzali mi ten wybór. Po długich poszukiwaniach i obejrzeniu dziesiątek stron internetowych padł wybór - sfinks kanadyjski.

 

Na stronie rosyjskiej hodowli ujrzałam koteczkę, która mnie zaczarowała. Po długich oczekiwaniach 27 września 2010 r. odebrałam w Warszawie z Okęcia Nelę.

 

Ale cóż:
„Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego” (Ernest Hemingway)

 

Następnego kota ujrzałam przypadkowo. I to była miłość od pierwszego wejrzenia. Strzała Amora tak trafnie strzeliła, że uczyniłam wszystko, żeby kawaler został mój. Święta Bożego Narodzenia 2010 r. spędziliśmy już w zwiększonym składzie.

 

Wtedy już wiedziałam, że
„Kot nadaje domowi duszę” (Clebert)

 

Postanowiłam założyć małą ale profesjonalną hodowlę kotów, której ideą jest stworzenie doskonałego sfinksa. Te małe cuda zawładnęły moim umysłem i sercem, stając się moją pasją, miłością i obsesją.  Stały się najważniejszą częścią mojego życia bez której już nie wyobrażam sobie przyszłości.


"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?" (Mark Twain)

 

Beata Białooka, Hodowla Kotów Rasy Sfinks Kanadyjski - My Sphynx*PL

 

 

Kopiowanie i rozpowszechnianie jakiejkolwiek części tekstu i fotografii bez zgody autora zabronione.